Home / Papara Ödeme Yöntemi / Papara Anlaşmalı Bankalar
Papara Anlaşmalı Bankalar
Papara Anlaşmalı Bankalar

Papara Anlaşmalı Bankalar

Papara Anlaşmalı Bankalar

Papara anlaşmalı bankalar ile hesabınıza yatırım yaparken aynı zamanda fatura ödemelerinizi tamamlama ve diğer tüm internet harcamalarınızı da gerçekleştirme hakkınız bulunuyor. Papara sistemi 2016 senesinde hizmet vermeye başlamış ve kullanımı global anlamda da kabul görmüştür.

Papara İşlem Detayları Nelerdir?

Papara anlaşmalı bankalar üzerinden yapılacak olan işlem detayları şu biçimde sıralanır;

  • Anlaşmalı bankalardan Papara hesabına ATM, Cepbank ya da Web tarayıcısı üzerinden yatırım yapabilirsiniz.
  • Papara hesabınızı kullanmak için illa bir banka kartı ya da kredi kartına sahip olmanız gerekmiyor. Sisteme ATM üzerinden kartsız işlem aracılığı ile de yatırım yapılabilmektedir.
  • Normal koşullarda finansal işlemler ücretsiz olarak tamamlanırken sadece PTT aracılığı ile yapılan işlemlerde %1 oranında bir kesinti yapılmaktadır.
  • Havale ile online olarak da Papara hesabınıza yatırım yapabilirsiniz. Bu aşamada havale ve EFT işlemlerinde hesabınıza yatırım yaparken açıklama kısmında Papara numarası yazmayı unutmamalısınız.
  • Bu numarayı yazmadığınız durumlarda para beklemede kalacaktır. Müşteri hizmetleri ile iletişim kurarak paranın hesaba tanımlanması sağlanır.

Bu detaylara bakıldığı zaman işlem hızının ve komisyon kesintisiz güvenilir finansal akışın en temel amaç olduğu fark ediliyor. Diğer e-ödeme sistemlerinden neden daha sık kullanıldığı da bu şekilde anlaşılmaktadır.

Papara Hesabına ATM Kartsız İşlem ile Nasıl Para Yatırılır?

Papara hesabına ATM kartsız işlem ile para yatırmak isteyen kişilerin şu hususlara dikkat etmesi gerekir;

  • Papara hesabınıza giriş adımınızı tamamlamalısınız. Daha sonrasında para yükle butonuna tıklamalısınız. Karşınıza çıkacak olan sistemden ATM kartsız işlem butonuna tıklamalısınız.
  • Hangi bankanın ATM’si üzerinden yatırım yapacağınız sorulacaktır. Bu işaretlemenin hemen sonrasında size IBAN sunulacaktır.
  • Papara ATM yatırım adımlarında işlemin onaylanması için Papara hesabınızı TC kimlik numaranız üzerinden onaylamanız gerekir.

Bu detaylar kapsamında yatırım tamamlandıktan hemen sonrasında aktarım tamamlanacak ve bakiyenize eklenecektir.

Papara Mobile Erişim İmkanı Sunuyor Mu?

Papara anlaşmalı bankalar üzerinden yatırım yapılırken işlem takibini mobile olarak da tamamlama hakkınız vardır. Papara mobile ara yüz IOS ve Android işletim sistemi ile uyumludur. Aplikasyon marketlerden Papara mobile uygulamasını ücretsiz edinebilirsiniz.

About Admin

Check Also

Papara Nasıl Giriş Yapılır?

Papara Nasıl Giriş Yapılır?

Papara Nasıl Giriş Yapılır? Papara nasıl giriş yapılır; mobile ve masaüstü versiyon üzerinden sisteme giriş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir